linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Komunikat Narodowego Banku Polskiego dotyczący zwiększonego zapotrzebowania na gotówkę –

Komunikat Narodowego Banku Polskiego dotyczący zwiększonego zapotrzebowania na gotówkę

Szanowni Państwo,

Poniżej chcielibyśmy przedstawić Państwu treść komunikatu Narodowego Banku Polskiego:

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na gotówkę, Narodowy Bank Polski informuje, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy. Wszystkie zamówienia banków realizowane są bez limitów wartościowych, w pełnej strukturze nominałowej, na terenie całego kraju.

Narodowy Bank Polski pozostaje w ścisłej współpracy ze wszystkimi podmiotami obsługującymi rynek obrotu gotówkowego w Polsce. Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę.

Poniżej zamieszczamy link do strony:

Komunikat NBP

Także Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) informuje, iż nie ma w planach wprowadzenia limitów na wypłaty gotówki, przestrzegając przed pojawiającymi się w tej kwestii fake newsami. „Nie daj się nabrać i sam nie podawaj dalej fałszywych informacji” – zaznaczył Urząd.